Poznejte zdroj bolesti - 5 příčin bolesti břicha

Poznejte zdroj bolesti - 5 příčin bolesti břicha

31.03.2016 13:18

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Bolest břicha může signalizovat obyčejnou otravu nebo přejedení, ale může být také příznakem vážnějšího onemocnění. Podle typu bolesti lze určit její příčinu - zjistěte, co Vás trápí a jak si můžete pomoct.

Bolesti břicha jsou nejhorší, pokud jsou doprovázeny dalšími příznaky, jako je zvracení či horečka. Pokud je bolest natolik akutní, že nejste schopni normálně fungovat, raději vyhledejte lékařskou pomoc.

Příznaky: křeče v břichu, zvýšená teplota, celkové oslabení organizmu, průjem

DIAGNÓZA: Střevní chřipka, otrava Křeče v břichu doprovázené nevolnostmi a častými návštěvami toalety mohou být signálem otravy z jídla nebo nakažení virem střevní chřipky. Za této situace dbejte především na dobrou hydrataci organizmu - pijte hodně neperlivé vody. Abyste žaludek ještě více nedráždili, jezte pouze lehce stravitelná jídla - vývary, rýži či suchary. Snažte se hodně odpočívat, spěte tak často, jak potřebujete. Pokud se k typickým příznakům otravy připojí problémy s mluvením nebo dvojité vidění, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Může se jednat o příznaky otravy botulotoxinem, která může být i smrtelná.

Příznaky: Velmi intenzivní, bodavá bolest ve střední části břicha, často vystřelující do zad, plynatost, zvracení.

DIAGNÓZA: Žlučníkový záchvat

Při silné, křečovité bolesti, která vystřeluje do boků nebo do zad a která se objevuje nejčastěji v noci je nutno okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Před návštěvou lékaře nic nejezte ani nepijte.

Příznaky: Bolest v pravé části břicha, která se každým dnem stupňuje, únava, vysoká horečka, zvracení, nažloutlé oční bělmo, tmavá moč.

DIAGNÓZA: Zánět jater, rakovina slinivky

Pokud si všimnete uvedených příznaků, bleskově se přihlaste do nemocnice. Nádor na slinivce a zánět jater jsou onemocnění, které vyžadují okamžitý lékařský zásah.

Příznaky: Intenzivní bolest v dolní části zad, bolesti slabin nebo břicha, časté a bolestivé močení, moč je tmavá a obsahuje krev. Nevolnost, zvracení, intenzivní pocení na celém těle.

DIAGNÓZA: Záchvat ledvinové koliky

V případě podezření na ledvinové kameny si vezměte silný prášek od bolesti, který zmírní akutní bolest. Nikdy si však neberte aspirin. Pijte hodně neperlivé minerální vody, abyste pomohli vyloučit kameny. Samozřejmě bude nutná také co nejrychlejší návštěva lékaře.

Příznaky: Bolestivé křeče, plynatosti, nadýmání, kručení v břichu po vypití mléka

DIAGNÓZA: Intolerance laktózy

Pokud se obtíže dostavují výlučně po vypití mléka, je takřka jisté, že trpíte intolerancí laktózy. V této situaci musíte ze svého jídelníčku vyloučit mléko a veškeré produkty z kravského mléka. Můžete je nahradit sójovým mlékem, kefírem nebo bílým jogurtem. Pomáhá také užívání laktázy. Intolerance laktózy nevyžaduje neodkladnou návštěvu lékaře.

Navštivte také:

Jak se zbavit bolesti bez léků?
Jak se zbavit bolesti bez léků?
Anémie - příčiny, příznaky a léčba
Anémie - příčiny, příznaky a léčba
7 způsobů, jak bojovat s vysokým tlakem
7 způsobů, jak bojovat s vysokým tlakem

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články