7 způsobů, jak bojovat s vysokým tlakem

7 způsobů, jak bojovat s vysokým tlakem

21.03.2016 12:29

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Pokud trpíte vysokým krevním tlakem, určitě nemusíte hned sahat po silných lécích. Existuje spousta přírodních, domácích metod, které vám sníží krevní tlak a zlepší celkový pocit. Poznejte 6 nejúčinnějších způsobů.

1. Dejte si banány

Produkty s vysokým obsahem draslíku přirozeně snižují krevní tlak. Proto pokud trpíte vysokým tlakem, jezte co nejčastěji banány , brambory (v každé podobě), kiwi, grapefruity, avokádo a fíky. Dospělý člověk potřebuje v průměru 4-5 gramů draslíku denně. Pravidelné doplňování této látky pomáhá účinně snižovat i velmi vysoký tlak.

2. Sportujte

Lékaři dokázali, že k prevenci vysokého tlaku stačí pouhá půlhodina fyzické námahy denně. Při pohybové aktivitě je nejdůležitější systematičnost a pravidelnost, proto se snažte každý den o delší procházku nebo místo výtahu použít schody. Pro rychlé snížení tlaku je dobrá rychlá chůze, plavání, běh nebo jízda na kole.

3. Nevyhýbejte se alkoholu

Samozřejmě hovoříme o umírněné konzumaci vysokoprocentních nápojů. Výzkumy potvrzují, že alkohol požívaný v přiměřeném množství má lepší vliv na snížení tlaku než úplná abstinence. Pamatujte však, že prospěšná dávka alkoholu představuje jednu skleničku denně pro ženy a dvě pro muže. Můžete si dát také skleničku červeného suchého vína před spaním.

4. Opatrně s kofeinem

Milovníci černé kávy ji zbožňují za probuzení a bleskové dodání energie v těžká rána. Tyto účinky jsou způsobeny právě tím, že vám černá káva rychle zvedne tlak. Pokud trpíte vysokým tlakem, omezte se na 2 šálky kávy denně a nejlépe ji pijte s mlékem.

5. Solte méně

Příliš hodně soli v každodenním jídelníčku podporuje zvyšování krevního tlaku. Průměrný zdravý člověk by měl za den spotřebovat maximálně 1 lžičku soli. Samozřejmě jde o celkové množství soli zkonzumované ve všech jídlech (vždy si důkladně přečtěte složení!). Pokud si jídlo chystáte sami, kontrolujte množství přidávané soli - můžete ji nahradit bylinkami nebo jiným výrazným kořením.

6. Nevzdávejte se čokolády

Hořká čokoláda je bohatým zdrojem antioxidantů a flavonoidů, které mají příznivý vliv na pružnost krevních cév. Vědecké výzkumy prokazují, že konzumace hořké čokolády s vysokým obsahem kakaa účinně snižuje krevní tlak. To vše díky zrnům kakaovníku, která obsahují vysokou dávku užitečných antioxidantů.

7. Přestaňte kouřit

Pokud kouříte, bude váš boj s krevním tlakem velmi složitý. Lidé, kteří se rozloučili s kouřením, se mohli již po několika týdnech těšit ze stabilního krevního tlaku.

Navštivte také:

Poznejte zdroj bolesti - 5 příčin bolesti břicha
Poznejte zdroj bolesti - 5 příčin bolesti ...
Anémie - příčiny, příznaky a léčba
Anémie - příčiny, příznaky a léčba
Jak se zbavit bolesti bez léků?
Jak se zbavit bolesti bez léků?

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články