Výborná snídaně - naplánujte si nejdůležitější jídlo dne
Výživná snídaně znamená energii na celý pracovní den

Výborná snídaně - naplánujte si nejdůležitější jídlo dne

29.03.2016 13:16

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Každý ví, že snídaně je nejdůležitější jídlo za celý den. Probouzí trávicí soustavu po nočním lenošení, dává vám energii k další činnosti a zásobuje vaše tělo nezbytnými živinami. Přinášíme vám 5 tipů na chutnou snídani. Pořádně si užijte svou ranní dobrotu.

Energie plynoucí z výživné snídaně umožní organizmu fungovat na plné otáčky po celé dopoledne. Proto stojí za to věnovat tomuto jídlu trochu více pozornosti a zajistit si tak silnou injekci energie a vitamínů. Zapomeňte na obyčejný namazaný chléb a zkuste následující recepty. Určitě si z nich vyberete.

Palačinky s ovocem

Je jasné, že ráno na smažení palačinek není moc času, proto si je můžete připravit už večer. Ráno si pak stačí hotové palačinky ohřát a přidat na ně jahody, maliny, višně či meruňky (v létě se skvěle osvědčí saláty z čerstvého ovoce, mimo sezónu můžete sáhnout po džemech a zavařeninách). Taková snídaně vám dodá zdravé sacharidy, které vás dobijí energií na několik hodin.

Omeleta se špenátem

Vejce v jakékoli podobě jsou vždy skvělá snídaně. Vítanou změnou oproti míchaným vajíčkům bude vaječná omeleta, kterou připravíte za pár minut. Vejce obsahují plnohodnotné bílkoviny, luteiny a vitamíny ze skupiny A, B a D. Do omelety pak můžete přidat špenát bohatý na železo a také jinou oblíbenou zeleninu. Všechny přísady by měly být čerstvé a lehké, abyste příliš nezatížili sotva probuzenou trávicí soustavu.

Ovesná kaše s ovocem

Toto je patrně nejjednodušší a nejrychlejší ranní jídlo - potřebujete jen ovesné vločky a mléko. Mléko nemusíte ani vařit, stačí jím zalít vločky a vše nechat několik minut odstát, aby vločky stačily nasáknout. Tradiční ovesnou kaši můžete obohatit sezónním nebo sušeným ovocem - výborně se osvědčí rozinky a borůvky, po celý rok si můžete dopřávat banány.

Tvaroh s hruškami

Jogurty nabízené v obchodech jsou sice chutné, ale spíše než hodnotné živiny obsahují barviva a cukr, které určitě nejsou tou nejlepší volnou (zejména na snídani). Výborný tvaroh si můžete připravit i sami - využijte k tomu sýr typu cottage, bílý jogurt nebo odtučněný tvaroh. Do tvarohu zamíchejte hrušky pokrájené na kostky nebo jiné oblíbené ovoce. Vše můžete osladit medem nebo třtinovým cukrem.

Celozrnné pečivo s pomazánkou z vajec a rajčat

Pokud si přece jen raději namažete chleba, sáhněte raději po celozrnném pečivu. To vám dodá více vlákniny a živin, a navíc se po něm daleko méně tloustne, než po rohlících a bílém pečivu. Nahoru namažte již připravenou pomazánku z vajec a rajčat: 3 vejce natvrdo rozmačkejte, přidejte lžíci majonézy, posekaná rajčata, pažitku a oblíbené koření.

Navštivte také:

Domácí kečup - ověřený recept
Domácí kečup - ověřený recept
7 překvapivých výhod pití kávy
7 překvapivých výhod pití kávy
Granátové jablko - proč by mělo být součástí jídelníčku?
Granátové jablko - proč by mělo být ...

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články