Granátové jablko - proč by mělo být součástí jídelníčku?

Granátové jablko - proč by mělo být součástí jídelníčku?

19.03.2016 10:02

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Léčivé účinky plodů granátovníku byly známy na dalekém východě již ve starověku. Granátová jablka, která se používala na léčbu žaludečních problémů a ke zpomalování stárnutí, si získala v Evropě obrovskou popularitu. Dnes jsou plody granátovníku čím dál oblíbenější mezi příznivci zdravé výživy a milovníky... afrodiziak.

Plody granátovníků se po celá staletí používaly k léčbě různých onemocnění a zdravotních problémů. Čínští lékaři nazývali jeho šťávu „životodárný nektar“ a samotná granátová jablka považovali za symbol plodnosti, neboť 60% plodu tvoří zrnka. Granátová jablka léčila rány, zmírňovala průjem, bránila vzniku vředů, zubního kazu, léčila infekce v krku. Květy granátovníku se dokonce používaly k léčbě cukrovky!

Zdroj nejcennějších živin

Díky výzkumům vědců a nutričních fyziologů se podařilo potvrdit, že šťáva z granátových jablek velmi účinně působí proti volným radikálům. Pomáhá bojovat s infekcí, záněty a dokonce s vážnými chorobami srdce a krevního oběhu. Granátová jablka jsou také bohatým zdrojem antioxidantů - polyfenolů a fytohormonů, díky nimž je ideální na zmírňování premenstruačního napětí a menopauzy.

Granátové jablko na zdraví

Léčivé vlastnosti šťávy z granátových jablek využívá také moderní medicína. Lékaři znají její silné účinky, proto ji doporučují lidem s vysokým krevním tlakem - bylo dokázáno, že granátová šťáva dokáže snižovat krevní tlak, bojuje proti chorobám věnčitých cév a minimalizuje riziko vzniku ledvinových kamenů a dny. Výborně se osvědčuje také u osob s vysokou hladinou cholesterolu. Granátová šťáva hraje důležitou roli při zpomalování procesů stárnutí - dokáže značně zpozdit nástup demence a dokonce zabránit Alzheimerově chorobě!

Pro dámy i pány

Plody granátovníku byly odedávna užívány jako silné afrodiziakum, které mělo zesilovat sexuální prožitky a zvyšovat libido. Muži by měli často pít granátovou šťávu, aby zabránili poruchám erekce - plody granátovníku mají pozitivní vliv na potenci a tvorbu testosteronu. U žen pak zmírňují nepříjemné příznaky spojené s menopauzou a pomáhají také při léčbě rakoviny prsu. Ženy mají rády granátovou šťávu také kvůli omlazujícím účinkům. Plody granátovníku urychlují regeneraci pokožky, brání vzniku akné a zlepšují barvu pleti.

Navštivte také:

Domácí kečup - ověřený recept
Domácí kečup - ověřený recept
7 překvapivých výhod pití kávy
7 překvapivých výhod pití kávy
Výborná snídaně - naplánujte si nejdůležitější jídlo dne
Výborná snídaně - naplánujte si ...

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články