Domácí kečup - ověřený recept

Domácí kečup - ověřený recept

16.03.2016 11:00

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Slavná omáčka na maso, toasty, topinky či hranolky chutné ještě lépe, pokud si ji připravíte sami doma. I když se to nezdá, nejde o nic složitého. Poznejte spolehlivou recepturu a užívejte si chuť skutečného, vlastnoručně vyrobeného kečupu.

Ačkoli v obchodech najdete nepřeberné množství kečupů od různých výrobců, každý ví, že domácí produkty chutnají vždy nejlépe. U domácího kečupu se navíc nemusíte starat o obsah konzervantů a nadměrné množství cukru - máte plnou kontrolu nad tím, co je uvnitř. Kečupy z obchodu se připravují často z rajčatového koncentrátu, nikoli ze skutečných rajčat. Ještě horší však je, že většinu hotového produktu tvoří... obyčejná voda.

Kupované omáčky jsou také obohaceny lihovým octem a k zahušťování se používá bramborový škrob nebo arabská guma. Přitom tajemství nejlepší chuti kečupu tkví ve skutečných, zralých rajčatech a výhradně přírodních ingrediencích.

Podívejte se, jak připravit výborný kečup - s naším receptem se vám to zcela jistě povede!

Co budete potřebovat:

- 2,5 kg zralých rajčat

- 2 červené papriky

- 0,5 kg cibule

- 1 lžičku sladké papriky

-1,5 lžíce soli

- 4 lžičky olivového oleje

- půl lžičky černého mletého pepře

- 3,5 lžíce třtinového cukru

- půl sklenice jablkového octa

- 2 stroužky česneku

Způsob přípravy:

Rajčata spařte a důkladně je zbavte slupek. Papriky a cibule pokrájejte na menší kousky. Zeleninu přiveďte v hrnci k varu a přidejte česnek, sladkou papriku, pepř, jablkový ocet, cukr a olivový olej. Vše vařte ještě 8-10 minut. Poté propasírujte celou směs přes sítko nebo namixujte. Vařte dalších 35-45 minut, dokud kečup správně nezhoustne.

Podle chuti můžete přidat byliny (např. bazalku nebo oregano) nebo chilli papričky, pokud máte rádi pikantnější chuť. Horký kečup rozlijte do sklenic, nechejte vychladnout a pak dejte do ledničky. Takto připravený kečup je nejen daleko chutnější než výrobky z obchodu, ale také vám vydrží mnohem delší dobu. Dobrou chuť!

Navštivte také:

Stravování dobré pro vaše játra
Stravování dobré pro vaše játra
Granátové jablko - proč by mělo být součástí jídelníčku?
Granátové jablko - proč by mělo být ...
7 překvapivých výhod pití kávy
7 překvapivých výhod pití kávy

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články