7 překvapivých výhod pití kávy

7 překvapivých výhod pití kávy

27.02.2016 11:45

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

O pití kávy koluje spousta legend a mýtů. Její protivníci argumentují, že vyplavuje z organizmu hořčík a je zdraví škodlivá. Naopak příznivci se rozplývají nad jejím aromatem, chutí a povzbuzujícím účinkem v těžká rána. Poznejte 7 výjimečných výhod, které s sebou přináší pití kávy a které si jen málokdo uvědomuje.

1. Zmírňuje bolest svalů

Pokud se pravidelně věnujete sportu, určitě se často potýkáte s bolestivými namoženými svaly. Málokdo ví, že pití kávy účinně snižuje tyto obtíže. Vědci dokázali, že vypití 2 - 3 šálků kávy denně může snížit nepříjemnou bolest svalů až o polovinu! To je skutečně hodně, vezmeme-li v potaz skutečnosti, že léky proti bolesti snižují únavovou bolest o pouhých 20 - 25%.

2. Chrání játra

Vědecké výzkumy potvrzují, že pravidelné pití kávy chrání vaše játra před rakovinou, zánětem a ztučněním. Káva navíc působí jako prevence proti cirhóze. Jak je to možné? Pití kávy snižuje vylučování enzymů odpovídajících za zánětlivé stavy a problémy s tímto orgánem. Stačí pít 3 šálky (černé!) kávy denně a riziko vzniku onemocnění jater se sníží až o 70%.

3. Zlepšuje sexuální výkonnost

Abyste si mohli užívat kvalitní sex, musí oběhová soustava fungovat na jedničku. Pravidelné pití 2-3 šálků kávy denně má příznivý vliv na práci srdce a krevních cév a tím přirozeně zlepšuje sexuální kondici. Tím, že brání poruchám krevního oběhu, vás káva chrání také před srdečními chorobami a infarktem.

4. Snižuje stres

Asi nikoho není potřeba přesvědčovat, že lok kávy účinně dobije energii. Víte však, že kromě povzbuzujícího účinku káva snižuje také stres a riziko deprese? Pokud máte horší náladu nebo špatný den, šálek silné kávy dokáže zázraky!

5. Chrání proti spálení na slunci

I když to nezní příliš logicky, pití kávy působí také jako přirozený filtr proti UV záření. Polyfenoly obsažené v zrnkách kávy chrání kožní buňky a zrychlují jejich regeneraci. Před opalováním je tedy dobrá dát si jednu „malou bez mléka“ a tím snížíte riziko spálení pleti.

6. Brání vzniku nádorových onemocnění

Výzkumy dokázaly, že kávová zrnka jsou zdrojem téměř 1000 různých antioxidantů. Právě proto pití kávy účinně brání vzniku zánětů a zpožďuje procesy stárnutí. Antioxidanty obsažené v šálku kávy chrání buňky proti poškození a snižují riziko vzniku různých nádorových onemocnění.

7. Podporuje hubnutí

Není náhodou, že většina přípravků na hubnutí obsahuje kofein. Vědci mnohokrát dokázali, že pravidelné pití kávy dokáže zrychlit metabolismus až o 25%. Rychlý metabolismus je prvním krokem ke štíhlé postavě. Proto pokud hubnete, vsaďte na 2-3 šálky černé, neslazené kávy denně. Na výsledky nebudete čekat dlouho.

Navštivte také:

Domácí kečup - ověřený recept
Domácí kečup - ověřený recept
Stravování dobré pro vaše játra
Stravování dobré pro vaše játra
Granátové jablko - proč by mělo být součástí jídelníčku?
Granátové jablko - proč by mělo být ...

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články