Jak se zbavit strijí?
Domácími metodami můžete účinně snížit viditelnost strijí

Jak se zbavit strijí?

27.03.2016 10:14

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Pokud se strije jednou objeví, bez chirurgického zásahu se jich nikdy zcela nezbavíte. Avšak existují domácí metody, jak zařídit, aby byly mnohem méně vidět. Poznejte nejúčinnější metody boje se strijemi.

Odkud se berou strije?

Za vznik strijí mohou poškození škáry - právě ta rozhoduje o pružnosti vašeho těla. Nehezké červené linky po určité době zbělají - nejčastěji se vyskytují na stehnech, prsou a břichu, avšak mohou se objevit prakticky na každí části těla. Existuje několik hlavních důvodů, proč strije vznikají. Mezi ně patří například:

rychlé zhubnutí nebo přibrání na váze

nadměrná produkce hormonů kůry nadledvin (např. v těhotenství)

nevhodné léky, které zvyšují množství hormonů v organizmu

příliš rychlý růst

Vznik strijí je vlastně nevratný. Zcela odstranit je lze pouze chirurgicky, a proto je lepší předcházet jejich vzniku, než je pak léčit. Domácími metodami však docílíte toho, že strije budou daleko méně vidět, až se nakonec stanou skoro neviditelné.

Co jíst, abych se zbavila strijí?

Správné stravování je nesmírně důležité jak pro prevenci strijí, tak pro boj s těmi, které se již objevily. Pro snížení viditelnosti neestetických změn je dobré zahrnout do svého jídelníčku produkty bohaté na vitamín K. Ten najdete zejména v rajčatech, játrech, mléčných výrobcích, salátu a špenátu.

Za pružnost kůže odpovídá také zinek. Svému organizmu tento prvek dodáte nejjednodušeji konzumací ořechů, dýňových semínek, klíčků a mořských plodů. Důležitá je také správná hydratace organizmu - denně se snažte vypít alespoň 8 sklenic minerální vody.

Domácí způsoby boje se strijemi

Účelem domácí léčby strijí je především jejich maximální zesvětlení a také vyhlazení pokožky. Správně namíchané peelingy a krémy dokážou proniknout do nejhlubších vrstev kůže a tam aktivně hydratovat a regenerovat poškozené partie. Na zesvětlování strijí je ideální levandulový olej - nanášejte jej přímo na postižená místa. Levandulový olej můžete nahradit také avokádovým, jojobovým nebo mandlovým.

Můžete si také sami připravit krém z aloe vera, díky němuž se strije stanou takřka neviditelné. Krém připravíte tak, že smícháte půl sklenice olivového oleje, půl sklenice gelu z aloe vera, olej s vitamínem E a olej s vitamínem A. Takto připravený krém uchovávejte v ledničce a nanášejte na strije každý den před spaním.

Aby byly strije co nejméně viditelné, mažte si pokožku kakaovým máslem, bambuckým máslem a bílou vazelínou. Snažte se co nejvíce cvičit, neboť cvičení zvyšuje pružnost kůže a posiluje svaly. Po vyzkoušení všech popsaných metod můžete zjistit, že lékařský zákrok vůbec nebude nutný.

Navštivte také:

Domácí péče pro krásné ruce
Domácí péče pro krásné ruce
8 možností využití bílé vazelíny ve vaší kosmetické taštičce
8 možností využití bílé vazelíny ve vaší ...
Jak se starat o suchou pleť?
Jak se starat o suchou pleť?

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články