Jak se starat o suchou pleť?
Vysušená pleť je napnutá a náchylná k podráždění

Jak se starat o suchou pleť?

21.03.2016 13:05

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Suchá pokožka vyžaduje zvláštní péči - její ošetřování by se mělo soustředit především na intenzivní hydrataci. Pokud máte suchou pleť, přečtěte si, jak byste o ni měli pečovat, aby byla zářivá a hladká.

Proč je kůže suchá?

Suchá pokožka je důsledkem nedostatečné tvorby kožního mazu. Proto se kůže napíná, je stažená a náchylná k podráždění. Pokud v pokožce chybí lipidy nezbytné k její správné hydrataci, její ochranná vrstva je tenká a slabá. Kdykoli dojde k sebemenšímu přerušení jemné ochranné bariéry, pokožka okamžitě ztrácí svou vlhkost.

Problémy se suchou kůží jsou však naštěstí jen málokdy vrozené - většinou je způsobuje škodlivé UV záření nebo také příliš chladný či horký vzduch. Častou příčinou vysušení pokožky je také nesprávná péče a užívání léků, které ovlivňují vodní bilanci organizmu.

Nejčastější chyby při péči o suchou pleť

Problémy se suchou pokožkou si můžete ještě zhoršit nevhodnými kosmetickými zákroky. Ženy se suchou pletí neznají její specifické potřeby a používají například mastné peelingy, které jsou pro tento druh pleti příliš silné. Stejně častou chybou, která pokožku ještě více vysušuje, je mytí obličeje mýdlem. Mýdlo je detergent, který sice z obličeje odstraní nečistoty, ale spolu s nimi také kožní maz, který slouží jako přirozená ochranná bariéra pleti. Suché pokožce škodí také utírání ručníkem po umytí. Místo mechanického poškozování tenké ochranné vrstvy suché pleti je lepší jemně přiložit ručník a nechat vodu vsáknout.

První pravidlo: čím méně, tím lépe

Suchá pleť neskutečně špatně snáší příliš časté čištění a peelingy. Ke správné péči stačí vlastně jen micelární voda a hydratační krém - nejlépe s vysokým obsahem močoviny. Žádné další matující a čisticí přípravky nejsou potřeba.

Pravidlo „čím méně, tím lépe“ platí i pro makeup. Po nanesení příliš silné vrstvy podkladu se po několika hodinách zvýrazní všechny kožní záhyby a na povrch se vynoří suché kožní šupinky (zejména na nose a na čele). Na každý den byste měli zvolit jemný BB krém a pokud se nemůžete vzdát fluidů, nanášejte jich skutečně málo a pamatujte, že čím tenčí vrstva, tím lepší bude výsledný efekt. Nepoužívejte další vrstvy makeupu - bázi pod podklad ani pudr.

Navštivte také:

8 možností využití bílé vazelíny ve vaší kosmetické taštičce
8 možností využití bílé vazelíny ve vaší ...
6 hříchů, kterými oslabujete své vlasy
6 hříchů, kterými oslabujete své vlasy
Jak se zbavit strijí?
Jak se zbavit strijí?

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články