8 možností využití bílé vazelíny ve vaší kosmetické taštičce

8 možností využití bílé vazelíny ve vaší kosmetické taštičce

01.03.2016 18:52

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Bílá vazelína se již dávno používá v kosmetice jako dokonalý ošetřující přípravek. Její vlastnosti se vám budou hodit v mnoha oblastech - bílá vazelína hydratuje pokožku, likviduje podráždění a zvýrazní vaši krásu. Přečtěte si, proč stojí za to vybavit si svůj kosmetický kufřík krabičkou vazelíny a kde všude ji využijete.

1. Sundávání umělých řas

Často se stává, že při nalepování umělých řas použijete příliš mnoho lepidla. Sundávání řas je pak skutečným utrpením. V této situaci se dokonale osvědčí bílá vazelína. Stačí jí namazat řasy a po několika minutách je jen setřít z vnitřního koutku oka. Sundávání řas tímto způsobem by vám nemělo činit sebemenší obtíže.

2. Na vysušené paty

Každá z nás se občas potýká s problémem neestetických suchých pat. Kůže je na těchto místech neskutečně tvrdá a vzdoruje jakémukoli ošetření. Pro znovuzískání hladkých a měkkých chodidel stačí na noc namazat paty hrubou vrstvou vazelíny a obléct si ponožky (vždy bavlněné). Po probuzení budou vaše paty jemné, hydratované a hladké.

3. Přírodní peeling

Díky své mírně husté konzistenci a hydratačním vlastnostem je bílá vazelína skvělý základ pro domácí kosmetické přípravky. Hodí se zejména k přípravě přírodních peelingů - stačí do ní přidat cukr nebo zrnka mleté kávy a několik minut ji masírovat do pokožky. Po takovém zákroku bude vaše tělo hladké, jemné a měkké.

4. Smývání makeupu odolného proti vodě

Smývání vodě odolné řasenky nebo oční linky je někdy skutečný problém, zejména pokud u sebe nemáte na daný makeup odličovač. V takovém případě vám může být nápomocna také vazelína. Na vatičku naneste špetku vazelíny a chvíli si potírejte oči. Za několik minut nebude po odolných líčidlech ani stopy.

5. Delší trvanlivost parfémů

Znáte ten pocit, když se váš oblíbený parfém po několika hodinách vyvětrá a není už cítit? Každá z nás by chtěla, aby se její vůně linula kolem celý den. To lze zařídit skvělým a přírodním způsobem. Stačí si namazat vazelínou zápěstí, pleť na krku a za ušima a poté na tato místa nastříkat parfém. Vůně se pak zachytí skutečně trvale a bude vás doprovázet celý den.

6. Stejnoměrné opálení

Pokud se opalujete v soláriu nebo používáte samoopalovací přípravek, určitě máte problémy s tmavší kůží na kolenech, loktech nebo kotnících. Abyste se vyhnuli nestejnoměrnému opálení, před návštěvou solária si namažte problematická místa vazelínou. Díky tomu se vaše tělo opálí rovnoměrně a po tmavších skvrnách nebude ani stopy.

7. Krásné ruce

Máte problém s neestetickými kousky kůže kolem nehtů, trápí vás záděry? Před spaním si vždy namažte ruce vazelínou a ráno bude vaše kůže měkká a hydratovaná. Vazelínu používejte také při manikúře - před malováním nehtů ji naneste na oblast kolem nich. Když vám nechtěně ujede štětec, nabarvenou kůži snadno umyjete.

8. Krásné řasy plné života

Časté používání kleštiček na řasy, neumělé odličování a každodenní používání řasenky vedou k oslabení řas, a dokonce k jejich vypadávání. K regeneraci lámavých řas je můžete mazat vazelínou těsně před spaním. Díky tomu budou silnější a lesklejší a po nanesení řasenky získají výjimečně hluboký barevný odstín.

Navštivte také:

Domácí péče pro krásné ruce
Domácí péče pro krásné ruce
Jak se starat o suchou pleť?
Jak se starat o suchou pleť?
Jak se zbavit strijí?
Jak se zbavit strijí?

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články