Cviky na ploché břicho
Pravidelné cvičení vám zajistí ideálně ploché bříško bez tukových faldů

Cviky na ploché břicho

09.03.2016 16:50

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Tuková pneumatika na břichu žádné z nás nepřidává na kráse ani sebejistotě. Sny o plochém bříšku bez faldů si můžete splnit už za necelé tři týdny, avšak pod podmínkou, že budete cvičit skutečně poctivě. Zkuste 4 spolehlivé cviky, které rychle spálí tuk v okolí vašich boků.

Břicho je specifická tělesná partie, na které spalování tuku probíhá výjimečně pomalu a vyžaduje značné úsilí. Avšak pokud si naplánujete cílený trénink, máte šanci se nevzhledné pneumatiky účinně zbavit. Prvních výsledků byste si měla všimnout již po 2 týdnech, ačkoliv za tak krátkou dobu samozřejmě nedosáhnete efektu ploché „desky“. Pokud očekáváte „pekáč buchet“, budete muset cvičení věnovat trochu více času.

Pro začátek je dobré vědět, že ani několik stovek sedů lehů denně není tou správnou cestou k plochému bříšku. Zejména ze začátku. Existují mnohem účinnější cviky, které vám pomohou rychleji spálit tuk z citlivých partií břicha. Budete-li cvičit podle následujícího harmonogramu, v prvé řadě posílíte břišní svaly a zpevníte kůži na břiše. V této fázi dochází také k intenzivnímu spalování tuku (proto můžete cítit bolest svalů, ale to je jedině dobře!).

Každý z následujících cviků zahajte pořádnou rozcvičkou, která by měla trvat alespoň 10 minut a měla by připravit svaly na další porci námahy. Pamatujte, že nejdůležitější je systematičnost. Připravte si podložku nebo ručník, láhev s vodou ... do práce!

1. Kolmé nůžky

Lehněte si na záda. Ruce by měly být volně podél trupu. Pomalu odlepte ramena od podlahy a nohama provádějte dynamické svislé nůžkové pohyby. Snažte se, aby se nejvyšší bod, do kterého zvedáte nohy, nacházel pod úhlem 45 stupňů s podlahou. Nejnižší bod by měl být 4 cm nad podlahou. Nejlepší je provést 35 opakování ve 3 sériích.

2. Zkracovačky

Lehněte si rovně na podlahu. Ruce si dejte těsně za hlavu. Ohněte se v trupu tak, že pravé rameno přitáhnete k levému koleni, které lehce zvednete směrem k sobě. A opačně - levé rameno přitáhněte k pravému koleni. Proveďte 30 opakování na střídačku, nejlépe ve 3 sériích.

3. Deska

Lehněte si na podlahu v poloze, jako byste chtěli dělat kliky. Ruce mějte na šířku ramen, nohy na šířku paží. Zatáhněte břicho. V této pozici pak vydržte 60 sekund. Může to dost bolet, ale stojí to za to vydržet! Dejte si 15 sekund pauzu a poté cvik zopakujte. Série se skládá z 3 opakování.

4. Sklapovačky

Lehněte si na záda. Ruce by měly být přímo za hlavou. Při tomto cviku zvedáte zároveň ramena a nohy tak, aby se dlaně dotkly chodidel. Pamatujte, že lokty a kolena mají být znehybněné. V této pozici vydržte alespoň 5 až 7 sekund. Snažte se provést 15 opakování.

Navštivte také:

6 výhod ježdění na kolečkových bruslích
6 výhod ježdění na kolečkových ...
Aqua aerobik - více než gymnastika
Aqua aerobik - více než gymnastika

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články