Aqua aerobik - více než gymnastika
Vodní cvičení je dobrý způsob, jak zocelit organizmus a zvýšit si imunitu.

Aqua aerobik - více než gymnastika

06.03.2016 15:46

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Cvičení ve vodě je sport pro každého - téměř bez jakékoli námahy zeštíhlujete svou postavu, rýsujete si svaly a zlepšujete si kondici. Pokud hledáte cvičení, která vás vrátí do formy a pomohou vám rychle shodit zbytečná kila, je tento sport pro vás jako stvořený.

Vodní kejkle pro každého

Pokud se rozhodujete, jaké fyzické aktivitě se věnovat, určitě nezapomeňte na „univerzálnost“ aqua aerobiku. Říká se, že jde o sport pro každého, což rozhodně není prázdná fráze. V účinném cvičení vám nebrání nadváha ani slabá kondice. Můžete cvičit dokonce i tehdy, pokud máte problémy s páteří nebo klouby. To vše díky tomu, že ve vodě se tíha těla snižuje o cca 70% - díky vztlaku vody při cvičení téměř nepocítíte únavu. Nezatěžujete klouby ani svaly. Cítíte se lehce a bez většího úsilí provádíte pohyby, které by vám šly v obyčejné tělocvičně jen velmi ztuha. Důležité je, že nemusíte ani umět plavat, neboť cvičení probíhají ve vodě, která vám sahá maximálně po prsa.

Výhody vodního tréninku

Aqua aerobik je typ aerobního tréninku s okysličovacími účinky na organizmus. Jedná se tedy o stejnou skupinu cvičení jako běh, spinning, skákání přes švihadlo či cyklistika. Při 45 minutách cvičení spálíte až 500 kcal, podpoříte odstraňování toxinů z organizmu, zrychlíte si metabolizmus a perfektně si vytvarujete postavu. Díky vztlaku vody se aqua aerobik často používá k rehabilitaci, neboť nezatěžuje klouby ani kosti. Jde o skvělé řešení pro obézní osoby, těhotné ženy nebo lidi po úrazu, zlomenině či vyvrtnutí kloubu.

A to není vše! Cvičení ve vodě zajistí vašemu tělu jedinečnou masáž, která účinně pomáhá likvidovat celulitidu, zpevňuje a napíná pokožku. Při vodním aerobiku spálíte průměrně o 40% kalorií více než při stejných cvicích v tělocvičně. To vše proto, že při cvičení ve vodě musíte překonat její odpor - díky tomu zapojujete více svalů než při klasické gymnastice. Častá cvičení ve vodě zvyšují celkovou imunitu organizmu, zlepšují krevní oběh a zdokonalují práci oběhové soustavy.

Aqua aerobik - jak to vypadá v praxi?

Cvičení ve vodě trvá průměrně 30 až 45 minut. Během této doby si dáte rozcvičku, vytrvalostní trénink a cvičení na posílení konkrétní svalové partie. Vše pak ukončují protahovací cviky.

Při vlastním tréninku (vytrvalostním a silovém) se cvičí pomocí speciálních pomůcek. Plavecké pásy, pěnové destičky nebo činky vám umožňují udržet se na vodní hladině, ale také zvyšují efektivitu cvičení s odporem vody. Cvičení aqua aerobiku nejčastěji probíhají za doprovodu relaxační nebo dynamické hudby. Jsou vedena instruktorem, který stojí na kraji bazénu a předvádí cviky lidem ve vodě. Každé z cvičení je zaměřeno na konkrétní program - může se jednat o tvarování postavy, zvyšování fyzické kondice nebo posílení svalů a silové výdrže.

Aqua aerobik můžete cvičit i bez instruktora. Stačí se seznámit s nejdůležitějšími cviky a ty pak provádět při individuální návštěvě bazénu. Cvičení pak můžete libovolně kombinovat s plaváním a spálit tak ještě více kalorií.

Navštivte také:

6 výhod ježdění na kolečkových bruslích
6 výhod ježdění na kolečkových ...
Cviky na ploché břicho
Cviky na ploché břicho

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články