6 výhod ježdění na kolečkových bruslích
Kolečkové brusle vám pomohou se uvolnit a zeštíhlit postavu

6 výhod ježdění na kolečkových bruslích

18.03.2016 14:26

Hodnocení: /5 na základě 0 hodnocení

Při jízdě na kolečkových bruslích děláte pro své tělo a duši více, než byste čekali. Jedná se o jeden z nejzdravějších sportů - zvyšuje imunitu, urychluje hubnutí a zlepšuje koordinaci pohybů. Přečtěte si, co všechno ještě můžete získat, pokud spojíte příjemnou zábavu s užitečným sportem.

Jízda na kolečkových bruslích není pouhým přínosem pro vaše zdraví. Relaxace, uvolnění na čerstvém vzduchu, aktivní trávení volného času s přáteli - výhody tohoto sportu by se daly vyjmenovávat donekonečna. Uveďme však ty největší a skutečně nesporné trumfy. Poznejte největší výhody jízdy na kolečkových bruslích a přesvědčte se, že je to dokonalý sport pro všechny - bez ohledu na věk, pohlaví a aktuální kondici. Důležité také je, že v zimě můžete kolečkové brusle vyměnit za klasické a efekt bude takřka identický. Přinášíme vám 6 důvodů, proč s ježděním na kolečkových bruslích začít už dnes!

1. Rychlejší hubnutí

Jízda na kolečkových bruslích pomáhá spálit až 750 kcal za hodinu. Konečný výsledek závisí hlavně na intenzitě a rychlosti pohybu. Ať už se však hýbete jakkoli, účinnost jízdy na kolečkových bruslích se přirovnává ke každodennímu běhání. Pokud se vydáte na hodinovou projížďku 2-3x týdně, můžete počítat s rychlou ztrátou přebytečných kilogramů. Důležité je, abyste při tréninku drželi intenzitu víceméně na stejné úrovni. Měli byste cítit únavu, ale zároveň mít sílu a chuť na další jízdu.

2. Tvarování nohou a hýždí

Při jízdě na kolečkových bruslích se zlepšuje vaše koordinace pohybů - do pohybu se zapojuje mnoho svalů současně, zejména čtyřhlavé svaly stehenní a hýžďové svaly. Právě proto se jízda na kolečkových bruslích doporučuje hlavně ženám, které si chtějí zeštíhlit nohy, zlikvidovat celulitidu a zpevnit hýždě. Kromě tvarování nohou vás jízda na kolečkových bruslích nutí také držet správný postoj, což posiluje břišní a páteřní svaly.

3. Nezatěžování kostí a kloubů

Pokud srovnáme kolečkové brusle s běháním, lze jednoznačně konstatovat, že jízda na kolečkových bruslích méně namáhá klouby, a proto je daleko méně bolestivá. Při projížďce děláte plynulé, nepřetržité pohyby (nikoli náhlé a prudké jako při běhu) a díky tomu svá kolena a páteř nevystavujete náhlému zrychlení a přetížení.

4. Doplnění kyslíku a zlepšení kondice

Jízda na kolečkových bruslích patří k aerobním sportům. To znamená, že déle trvající fyzická námaha stejné intenzity zlepšuje krevní oběh a má příznivý vliv na práci srdce. Organizmus je také lépe okysličen a díky efektivnější práci krevního oběhu se systematicky zlepšuje vaše kondice. Postupem doby se unavujete čím dál méně, protože úroveň vaší energie je už úplně někde jinde.

5. Snížení stresu a uvolnění

Po těžkém a stresujícím dnu se může projížďka na kolečkových bruslích ukázat jako skvělý způsob, jak snížit napětí a účinně si zlepšit náladu. Ať už jezdíte rekreačně, nebo se snažíte o výkon, fyzická aktivita na čerstvém vzduchu a lepší okysličení organizmu v každém případě uvolní ve vašem mozku hormony štěstí. Příjemná projížďka je balzám pro vaše zdraví a tělo, který vám navíc zaručí lepší pocit ze života.

6. Zlepšení koordinace pohybů

Při jízdě na kolečkových bruslích jste nuceni držet tělo ve správné poloze. Díky balancování na neposedných kolečkách začíná spousta svalů vzájemně spolupracovat. Po určité době už pro vás nebude žádný problém udržet rovnováhu, protože vaše koordinace pohybů už bude na daleko vyšší úrovni.

Navštivte také:

Aqua aerobik - více než gymnastika
Aqua aerobik - více než gymnastika
Cviky na ploché břicho
Cviky na ploché břicho

Pridať komentár:

Komentáre:

Co byste měli vědět o svém zdraví - sledujte nejnovější články